29. 4. 2024
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Příběh Carliny Whiteové je plný dramatických zvratů a nečekaných odhalení. Po 23 letech se dozvěděla, že žena, kterou považovala za svou matku, ji ve skutečnosti unesla. Jak se s touto neuvěřitelnou pravdou vyrovnala a jaké kroky podnikla, aby znovu našla svou pravou identitu?

Carlina Whiteová strávila 23 let svého života v nevědomosti, že její skutečná identita je zcela jiná. Teprve jedno náhodné odhalení ukáže, že žena, kterou považovala za svou matku, je ve skutečnosti pachatelka únosu. Jak se s tak překvapivým odhalením vyrovnat?

Je rok 1987 a jedno zamilovaný pár z Harlemu v New Yorku ujistí, že budou brzy tři.

22letý řidič kamionu Carl Tyson a 16letá středoškolačka Joy Whiteová září radostí, když 15. července přivítají na svět svou dceru Carlina Renae Whiteovou. Jejich štěstí však záhy naruší osudový zvrat.

Když je Carline pouhých 19 dní, začne ji trápit horečka a rodiče ji spěšně odvážejí do nemocnice. Lékaři jí aplikují antibiotika a rodiče jsou ujištěni, že bude v pořádku a že zůstane pod dohledem lékařů do dalšího dne.
Na chodbě potkávají Carla a Joy zhruba dvacetiletou ženu v zdravotnickém oděvu, která jim radí, že by měli jít domů a odpočinout si. Carl si později uvědomí, že tato „sestřička“ neměla identifikační kartu jako ostatní.
Když nad ránem personál přichází na pokoj, Carlinina postýlka je prázdná. Mezi 2:30 a 3:55 musel někdo odpojit Carline hadičku a unést ji.

zdroj:nypost.com; Zarmoucení rodiče Carl Tyson a Joy White na snímku z roku 1987 s prázdnou postýlkou

Zatímco v nemocnici v Harlemu Carlinina stopa mizí, asi 70 kilometrů dál v Bridgeportu, v Connecticutu, se objevuje stejně stará holčička s podobným vzhledem, jako je Nejdra Nanceová.
Nejdra, často nazývaná Netty, vyrůstá, absolvuje základní a střední školu, a později se s matkou stěhuje do Atlanty, kde už zůstane a otěhotní. Když potřebuje začít řešit pravidelné kontroly a potřebuje zdravotní pojištění, začne pátrat po svém rodném listu. Když ho nakonec matka Ann předá, úřady okamžitě odhalí, že je falešný.

zdroj:nymag.com

Netty začíná tušit pravdu a Ann nakonec přizná, že není její biologickou matkou. Netty se rozhodne najít svou pravou identitu a pomocí Národního centra pro pohřešované a zneužívané děti se dostane k podobě Carliny Whiteové, která připomíná její čerstvě narozenou dceru Samani.
Kontaktuje policii a ta se obrátí na Carla Tysona a Joy Whiteovou, kteří už spolu nežijí. Oba dva poskytnou vzorky DNA a výsledek potvrzuje, že Netty je ztracená Carlina Whiteová.

Následuje zatčení Anny Pettwayové, která byla pachatelkou únosu. Později byla odsouzena na 12 let do vězení. Netty se snaží obnovit kontakt s rodiči, ale má problémy s identitou. Nakonec si zvolí jméno Netty…

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz