5. 5. 2024
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Příběh Juliane Koepcke představuje vzrušující vyprávění o síle a vytrvalosti. Vánoční den roku 1971 přinesl nečekané drama, když letadlo, kterým letěla, nad amazonským deštným pralesem na cestě z Limy do Pucallpy, zasáhl blesk a zřítilo se z výšky 10...

Příběh Juliane Koepcke představuje vzrušující vyprávění o síle a vytrvalosti. Vánoční den roku 1971 přinesl nečekané drama, když letadlo, kterým letěla, nad amazonským deštným pralesem na cestě z Limy do Pucallpy, zasáhl blesk a zřítilo se z výšky 10 000 stop. Zázrakem přežila Juliane pád a následně strávila 11 dní v džungli, než byla nalezena dřevorubci.

Juliane Koepcke, dívka, které tehdy bylo 17 let, byla jediným přeživším z letadla, na jehož palubě se nacházelo 92 dalších cestujících a členů posádky. Její odvaha a vyrovnanost v těžkých okamžicích vedly k tomu, že přežila neuvěřitelné podmínky – bojuvala s nedostatkem jídla a vody a procházela hustou džunglí.

zdroj:pixabay.com

Přestože byla Juliane přinucena čelit mnoha výzvám, včetně útoku jaguára, její pevná vůle a znalosti získané od otce, který pracoval jako ornitolog v peruánském deštném pralese, jí pomohly přežít.  Po jedenácti dnech osamělosti narazila na tábor dřevorubců, kteří byli zděšeni, když ji spatřili. Jejich laskavost a péče jí poskytly potřebné zázemí, včetně stravy, vody a lékařské péče.

Dřevorubci byli ohromeni Julianinou neuvěřitelnou statečností a klidem, který si udržela i přes extrémní podmínky. Jejich pomoc umožnila Julianě překonat zdánlivě nepřekonatelné překážky a přežít. Jejich setkání se stalo inspirací pro tyto lidi a jejich příběh slouží jako důkaz síly lidského ducha a odhodlání překonat obtíže, které se nám mohou jevit nepřekonatelné.

zdroj:pixabay.com

Po zachránění Juliane byla převezena do nemocnice v Pucallpě, kde se postupně zotavovala ze svých zranění. I když se fyzické rány brzy zhojily, psychické následky havárie na ni měly hluboký dopad a chvíli trvalo, než našla vnitřní klid.

Juliane našla útěchu v přírodě a zvířatech, ke kterým si vytvořila zvláštní vztah během svého pobytu v džungli. Toto spojení ji inspirovalo k studiu zoologie a nakonec se stala profesorkou specializující se na ekologii deštných pralesů. Pochopení a objevování přírody jí přinášelo velkou radost a začala aktivně pracovat na propagaci programů ochrany přírody v celém Peru.

Juliane si svůj příběh stále živě pamatuje a často ho přednáší na různých akcích po celém světě. Její inspirativní příběh o přežití byl mnohokrát vyprávěn a zaznamenán v dokumentech, knihách a dokonce i ve filmu s názvem „Wings Of Hope“, který mapuje nejen Juliin příběh, ale i příběhy dalších přeživších leteckých neštěstí po celém světě.

V roce 2006 byla založena nadace Juliane Koepcke jako pocta její odvaze a odhodlání během utrpení. Tato nadace podporuje programy ochrany přírody v celém Peru, s důrazem na udržitelný rozvoj a respektování místních komunit a jejich životního prostředí.

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz